انتخاب کاشی و سرامیک برای حمام و سرویس بهداشتی – بخش دوم

انتخاب کاشی و سرامیک برای حمام و سرویس بهداشتی – بخش دوم

در بخش اول به معرفی انواع کاشی و سرامیک مورد استفاده در حمام و سرویس بهداشتی پرداختیم. در بخش دوم و پایانی به تکمیل این بحث و راهکارهای انتخاب رنگ کاشی می پردازیم

ترفندهای انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی

 

وجود طیف گسترده‌ای از طرح‌ها و رنگ‌های مختلف یکی از علت های برتری کاشی و سرامیک برای دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی است. بنابراین می‌توانید مطابق سلیقه، نیاز و بودجه خود، جنس و طرح مورد قبولتان را تهیه نمایید.

  1. رنگ سفید و نظافت مداوم

رنگ های سفید و روشن گزینه‌های جذابی هستند و همچنین آلودگی‌ها را به خوبی نشان می دهند که برای استفاده در اماکن بهداشتی به شدت توصیه می‌شود. در صورتی که از کاشی های سفید و رنگ های روشن برای دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی استفاده کنید، لازم است به طور مرتب این محیط را نظافت نمایید. چرا که لک‌ها به راحتی روی کاشی‌های سفید خودنمایی می کنند. در صورتی که کاشی از لعاب مناسبی برخوردار باشد، تمیز کردن کاشی نیز کاری ساده و آسان است.

 

  1. رنگ‌های گرم و خنثی

استفاده از رنگ‌‎های خنثی و سرد برای محیط حمام و سرویس بهداشتی کمی با ریسک همراه است. معمولا  افراد رنگ‌های سرد را برای حمام انتخاب نمی‌کنند. در صورتی که انتخاب شما کاشی هایی با رنگ های سرد است، پیشنهاد می شود که این کاشی ها را با رنگ های گرم مثل طرح چوب ترکیب کنید یا از عناصری در دکوراسیون استفاده کنید که فضا را گرم کند.

ترفند‌هایی جهت انتخاب طرح مناسب برای دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی

هنگام تعیین دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی، حتما به اندازه فضا توجه داشته باشید. اگر سری به بورس کاشی و سرامیک فروش‌ها زده باشید، به خوبی می‌دانید کاشی و سرامیک‌های موجود، تنوع طرح بسیاری دارند اما آیا تمامی آنچه عرضه می‌شود، مناسب فضای حمام و سرویس بهداشتی منزل شما است؟

  1. کاشی شیشه‌ای

یکی از متریالی که برای هر چه جذاب تر شدن حمام می توانید استفاده کنید، کاشی‌های شیشه‌ای زیبا است که در سایز‌های کوچک نیز به فروش می‌رسند. با انتخاب این طرح در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی، نمایی بی نظیر و ویژه به آن می‌بخشید.

  1. کاشی‌های لب گرد برای سکوها

در صورتی که در طراحی حمام، پله یا سکو تعبیه شده، برای این قسمت از کاشی های لب گرد استفاده کنید. چراکه این نوع از کاشی ها، در هنگام نشستن روی سکو، به پشت پا آسیب نمی زنند.

  1. ترکیب کردن دو کاشی با طرح‌های متفاوت

ایده استفاده از دو نوع کاشی نیز در نوع خود، بسیار جذاب است. اگر می خواهید حمامی مدرن داشته باشید، کاشی دیواره یک قسمت را در طرحی متفاوت از سایر بخش ها تهیه نمایید.

 

 

نکات انتخاب سایز مناسب برای کاشی و سرامیک دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی

  1. تناسب میاد ابعاد کاشی و سرامیک و فضا

تعادل میان اندازه فضای حمام و سرویس بهداشتی با ابعاد کاشی و سرامیک بسیار مهم است. توجه کنید هرچه فضای شما بزرگتر باشد، باید از کاشی و سرامیک با ابعاد بزرگتر استفاده کنید. همچنین هر چه فضای کوچکتری در اختیار داشته باشید، ابعاد کاشی و سرامیک شما نیز باید به سمت کوچکترین سایزهای موجود برود. با ایجاد تناسب میان این دو، دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی را به زیباترین شکل ممکن پیش ببرید.

  1. کاشی های مشابه در سایزهای ریز و درشت

کاشی هایی در شکل‌های مشابه و دو سایز تهیه کرده و در کف و دیواره حمام استفاده کنید. ترکیب طرح مشابه در سایز‌های متفاوت، نمایی خاص به حمام و سرویس بهداشتی منزلتان می‌دهد.

  1. کاشی کوچک در سطوح غیر صاف

در طراحی دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی، برای سطوح منحنی از کاشی‌های کوچک استفاده کنید. به این ترتیب، تمام انحنای سطح پوشش داده شده و برجستگی‌های آزار دهنده به وجود نمی آید.

 

بهترین خرید را انجام دهید

هنگام خرید کاشی و سرامیک و تعیین دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی، باید تنوع محصولات موجود در بازار را مورد توجه قرار دهید. به طور نمونه باید به خوبی بدانید که کاشی‌ها از نظر رنگ، مات یا شفاف بودن، درجه بندی میزان سایش، میزان جذب آب، میزان مقاومت، لیز بودن یا نبودن و مواردی از این دست، تنوع بسیاری دارند و ممکن است هر کدام از آنها برای شما مناسب نباشند.

باید بگوییم موارد گفته شده تاثیر بسیاری بر ظاهر و سبک دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی شما دارد و می تواند گاه بر بزرگتر دیده شدن یا کوچکتر به نظر رسیدن آن نیز تاثیر بسیاری داشته باشد. از همین رو پیشنهاد می کنیم هنگام خرید کاشی و سرامیک حمام و سرویس بهداشتی، به تمامی موارد توجه کنید تا خرید شما به بهترین نحو انجام شود و پس از نصب آن، از نتیجه راضی باشید.

نکته پایانی

زیبایی حمام و سرویس بهداشتی و همین طور طول عمر متریال مورد استفاده در آن ها، تنها به نوع کاشی و سرامیک بستگی ندارد. بلکه وجود عایق رطوبتی مناسب و همین طور نصب بی عیب و نقص کاشی و سرامیک، در ماندگاری آن ها بسیار تاثیر گذار است.

اگر شما بهترین متریال موجود در بازار را تهیه کنید اما در هنگام نصب، توجه کامل به پر کردن منافذ نداشته باشید، عملا میزان عمر مفید متریال را به میزان قابل توجهی کاهش داده اید. بنابراین توصیه ما به شما این است که استاد کاری حرفه­ای را برای انجام این کار در نظر بگیرید.

 

2020-07-25T10:03:49+00:00