انتخاب کاشی و سرامیک برای حمام و سرویس بهداشتی – بخش اول

انتخاب کاشی و سرامیک برای حمام و سرویس بهداشتی – بخش اول

انواع کاشی و سرامیک‌ های مورد استفاده در حمام و سرویس بهداشتی

کاشی و سرامیک حمام و سرویس بهداشتی و در کل هر متریالی که برای پوشش دیوار یا کف سرویس استفاده می شود، چیزی نیست که بتوان بعد از مدتی کوتاه آن را تعویض کرد. این کار هم دردسرهای خودش را دارد و هم هزینه بسیاری به شما تحمیل می‌کند. از این رو برای آن که مجبور به این کار نشوید، بهترین راه، انتخاب دقیق کاشی و سرامیک پیش از خرید است.

البته باید تاکید کنیم شما می‌بایست جزئیاتی چون انتخاب رنگ، ابعاد و طرح را نیز کاملا جدی بگیرید و پس از آن که متریال کاشی و سرامیک را انتخاب کردید، در خصوص سایر موارد نیز به صورت دقیق بررسی‌های خود را انجام دهید تا در نهایت بهترین نتیجه را به دست آورید.

 

چه نوع کاشی و سرامیکی را خریداری کنیم؟

اگر تصمیم به خرید کاشی و سرامیک دارید، پیش از هر اقدامی بهترین کار این است که نمونه‌های موجود در بازار را بشناسید و از میان آنها، مناسب ترین را انتخاب کنید. در این بخش شما را با چند نمونه از محبوب ترین انواع کاشی و سرامیک موجود در بازار آشنا می کنیم.

 

 

  • کاشی پرسلان

پرسلان نوعی کاشی است که بافت بسیار متراکمی دارد. بدنه‌ی این کاشی در رنگ‌های سفید و قرمز موجود است. این متریال در شرایط فشار و حرارت بسیار بالا تولید می‌شود. پرسلان جدید‌ترین محصول در صنعت کاشی و سرامیک است. به علت خواصی نظیر جذب آب بسیار پایین و مقاومت به تنش‌های فشاری، خمشی و ضربه، کاشی پرسلان گزینه‌ای بسیار مناسب به عنوان کفپوش، دیوارپوش و بخصوص کاشی نما است.

  • جذب آب بسیار پایین تا کمتر از 1/0 درصد که موجب غیرقابل نفوذ بودن و مقاومت آن در یخبندان می‌شود.
  • مقاومت خمشی و فشاری بسیار بالا تا سه برابر سنگ گرانیت
  • مقاومت نسبت به عوامل شیمیایی و لک پذیری (مواد شوینده و پاک کننده اسیدها و بازها روی آن اثری ندارد).
  • مقاومت سایشی بالا به شکلی که به مرور زمان بر اثر تردد، تغییری در درخشندگی و زیبایی کاشی پرسلان ایجاد نمی‌شود.
  • مقاومت در برابر اشعه ماورای بنفش که باعث حفظ رنگ کاشی در مقابل تابش‌های شدید آفتاب می‌شود.
  • در برابر آتش سوزی مقاوم است و تغییر ساختار نمی‌دهد.

 کاشی پرسلان مشکی طرح مودنا و کاشی مترو سفید

  • کاشی‌ سرامیکی

نکته‌ای که در هنگام تهیه انواع کاشی‌ها باید به آن توجه شود، چینی یا سرامیکی بودن آن است. برای سطوح کف، ما به شما کاشی‌های سرامیکی را پیشنهاد می‌دهیم؛ چرا که به دلیل ناخالصی کمتر کاشی سرامیکی نسبت به نوع چینی آن، مقاومت بیشتر و دوام بالا تری دارد.

  • کاشی موزاییکی

کاشی‌های موزاییکی یا در اصطلاح بازار کاشی استخری، در دو نوع پرسلان و سرامیکی تولید می‌شوند. این کاشی معمولا روی صفحه‌های مشبک پلاستیکی در کارخانه از پیش نصب می‌‌شود تا نصب نهایی در محل به سادگی صورت پذیرد. این کاشی‌ ها برای محیط‌هایی که انحنا دارند مثل استخر، ستون و مواردی از این دست بسیار مناسب است.

موزاییک این روزها طرفداران بسیاری پیدا کرده است و همین امر سبب شده طرح‌ها و رنگ‌های گوناگون آن نیز به بازار عرضه شوند. موزاییک‌ها از جمله کاشی‌های مناسبی هستند که در سرویس بهداشتی و حمام مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کاشی‌های موزاییکی گلدیس کاشی با نام تجاری آرتما سرامیک در بازار عرضه می‌شود.

 

کاشی مشکی شش ضلعی طرح هگزا و کاشی سایز بزرگ مشکی طرح مودنا

بخش دوم این مقاله را در اینجا بخوانید.

2020-07-25T10:03:59+00:00