منو بستن

راهنمای خرید کاشی استخری

کامل­ترین نکات و راهنمای خرید کاشی استخری که ممکن است ندانید!

راهنمای خرید کاشی استخری در انتخاب مناسب­ترین کاشی در طراحی استخر، به شما کمک زیادی خواهد کرد. ممکن است به دلیل گزینه­های زیادی که در بازار برای شما وجود دارد، در نظر گرفتن بهترین گزینه برای کاشی استخر، کمی دشوار باشد. انتخاب شما در مورد رنگ و نوع کاشی استخر باید بر اساس دوام و جذابیت باشد. برای اینکه انتخاب بهتری برای کاشی استخری خود داشته باشید با ادامه مقاله به ما همراه باشید.

قیمت کاشی استخری

بودجه یک ابزار ضروری هنگام برنامه ریزی است. قیمت کاشی استخری ممکن است در برخی موارد اغراق­آمیز باشد. اگر استخر بزرگی دارید، ممکن است لازم باشد روی برآورد بودجه بیشتر تمرکز کنید که در این راهنمای خرید کاشی استخری به برخی از موارد مهم آن اشاره خواهد شد.

مقایسه گزینه­ها و طرح­های مختلف ضرری ندارد؛ با این حال، برآوردهای بودجه شما باید به جای زیبایی­شناسی، بیشتر به سمت کیفیت تنظیم شود. هنگام تعیین محدودیت بودجه، باید بیشتر روی دوام تمرکز کنید. دقت کنید که کاهش هزینه در کوتاه مدت باعث صرفه­جویی در هزینه شما می شود، اما تمرکز بر کیفیت باعث می­شود استخر شنای شما دوام بیشتری داشته باشد.

امنیت را در اولویت قرار دهید

شما ممکن است مشتاق طراحی استخری باشید که برجسته باشد. انتخاب زیباترین کاشی می­تواند در کوتاه مدت به شما رضایت دهد، اما باید بیشتر نگران ایمنی عزیزان یا مشتریان خود باشید. احتمالاً کاشی‌هایی را خواهید یافت که رنگ‌ها و طرح‌های شگفت‌انگیزی دارند، اما تصمیم برای رضایت دادن به یک کاشی خاص باید بر اساس موارد راهنمای خرید کاشی استخری از جمله مقاومت در برابر لغزش هم باشد.

مقاومت کاشی استخری در برابر لغزش و تغییر دما

مقاومت کاشی در محیطی مانند استخر از مهمترین نکات راهنمای خرید کاشی استخری است. شما ممکن است مشتاق یک ظاهر طبیعی برای استخر خود باشید. شما با کاشی­های سنگی احساس امنیت بیشتری خواهید کرد؛ زیرا در مقایسه با سایر مواد در برابر لغزش بسیار مقاوم هستند. ماسه سنگ و گرانیت برخی از گزینه های استانداردی هستند که می­توانید هنگام چیدمان کاشی­های استخر سنگی در نظر بگیرید. نکته دوم مقاومت کاشی در برابر تغییرات دما است که کاشی استخری ضد یخ با مقاوم بودن در برابر یخ­زدگی شناخته شده است. برخی از مهم­ترین فاکتورهای مقاومت کاشی استخری عبارت­اند از:

  • مقاومت در برابر لغزش
  • مقاومت در برابر تغییرات دما و مخصوصا یخ­زدگی
  • مقاومت در برابر فشار و ضربه

زیبایی کاشی استخری

زیبایی ظاهری کاشی یکی از فاکتور­هایی است که بد نیست آن را در لیست موارد راهنمای خرید کاشی استخری مورد توجه قرار داد. کاشی­های شیشه­ای راهی مطمئن برای افزودن حس تجمل هستند. درخشش شیشه زیبایی منحصر­به­فردی در استخر ایجاد می­کند. اگر مایلید همه چیز را در طراحی استخر تماشایی انجام دهید، کاشی شیشه­ای بهترین گزینه برای شماست. تنها نقطه ضعف کاشی شیشه­ای هزینه بالای آن است. در مقایسه با سنگ و پرسلن، شیشه گرانتر است و ممکن است مستعد لغزش باشد.

سایز کاشی استخری

قبل از شروع فرآیند کاشی­کاری، باید سایز­های مختلف موجود را در نظر بگیرید. سایزی که در نظر می­گیرید ممکن است بر عوامل دیگری مانند تمیز کردن کاشی نیز تأثیر بگذارد. اگر به فکر استفاده از کاشی بزرگتر مثل کاشی استخری ۳۰ در 60 هستید، احتمالاً هزینه کمتری برای نگهداری خواهید داشت.

کاشی­های بزرگتر درزهای کمتری دارند به این معنی که تمیزکاری کمتری وجود خواهد داشت. بهتر است در همین راهنمای خرید کاشی استخری ذکر شود که نگهداری از استخر می­تواند کار سنگینی باشد؛ بنابراین می­توانید داشتن کاشی­های بزرگتر را به عنوان راهی برای کاهش هزینه­های تمیز­کاری در نظر بگیرید. همان­طور که اکثر صاحبان خانه­ها به سراغ کاشی­های کوچک­تر مربعی مثل کاشی استخری 10*10 می­روند، اگر شما هم علاقه­مند به طراحی الگوهای دقیق و جذاب هستید، کاشی­های کوچک­تر برای شما مناسب خواهند بود.

رنگ کاشی استخری

ممکن است از خود بپرسید که چگونه رنگ کاشی استخر را انتخاب کنم که به بهترین شکل برای استخر مناسب باشد؟ این تصمیم به عوامل مختلفی بستگی دارد. می‌توانید استخر خود را با رنگ‌های روشن‌تر طراحی کنید. کاشی‌های سفید استخر اغلب فضای آرامش‌بخشی به شما می‌دهند که باعث می‌شود بخواهید مدت بیشتری در استخر بمانید. اگر علاقه­مند به ظاهری تمیز و یکنواخت هستید، کاشی­های سفید استخر می­توانند تاثیر منحصر به فرد را برای شما ایجاد کنند.

سوالات متدوال

محبوب­ترین نوع کاشی که برای استخر استفاده می­شود چیست؟

بسته به بودجه، پرسلن محبوب­ترین کاشی استخری است. اگر مایل به صرفه­جویی در هزینه­ها هستید، پرسلن بهترین گزینه برای شماست؛ زیرا به راحتی در دسترس و ارزان است.

کدام کاشی ها در برابر لغزش مقاوم­تر هستند؟

کاشی­های سنگی در مقایسه با سایر مواد در برابر لغزش مقاوم­تر هستند.

تفاوت کاشی استخری با کاشی معمولی چیست؟

کاشی­های استخری در برابر رطوبت، فشار، ضربه و تغییرات دما مقاوم هستند. در مقابل کاشی­های معمولی در این شرایط طول عمر کمتری خواهند داشت.

جمع بندی

به طور کلی شما باید انواع، سایزها و مواد مورد استفاده در طراحی کاشی­های استخر را ارزیابی کرده باشید و نکات بیان شده در این راهنمای خرید کاشی استخری را مدنظر قرار دهید. برای تصمیم نهایی، شما در مورد اینکه به چه چیزی رضایت دهید باید بیشترین استفاده از استخر را در نظر بگیرید. این کار امکان تصمیم­گیری برای شما را آسان­تر خواهد کرد. به عنوان مثال، اگر بچه ها بیشتر از بزرگسالان به استخر رفت­و­آمد می­کنند، عاقلانه است که به سراغ کاشی­های استخر سنگی بروید نه کاشی­های شیشه­ای که احتمال لغزش بالایی دارند. برای مشاهده و خرید کاشی استخری مورد نظر خود به محصولات موجود در وب­سایت مراجعه فرمایید.