منو بستن

سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ

سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ، به دلیل ساختار بسیار زیبا، ابعاد استاندارد و جنسی که دارد، این روزها به یکی از پرطرفدارترین‌ها در بازار محصولات کاشی و سرامیک تبدیل شده است.

سرامیک‌های اسلب، معمولا در ساختمان‌های بزرگ، سینماها، سالن‌هایی با متراژ بالا، رستوران‌ها و مکان‌هایی از این دست به‌کار برده‌ می‌شوند که زیبایی چنین فضاهایی را دوچندان می‌کنند.

مواد به کار رفته در ساختار سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ، کاملا طبیعی بوده و به 2 شکل ورقه‌ای و تخته‌ای در دسترس شما قرار می‌گیرد. از آنجایی که سرامیک اسلب در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی تولید می‌شود، ویژگی‌ها، مزایا و معایبی هم دارد که در ادامه این مقاله به بررسی دقیق تمام نکات مربوط به آن خواهیم پرداخت؛ پس تا پایان، همراه ما باشید.

تفاوت سرامیک اسلب با سنگ اسلب

سرامیک اسلب و سنگ اسلب از لحاظ استحکام، دوام و ماندگاری، در یک سطح قرار دارند. اما نمی‌توان تفاوت‌های آن‌ها را نادیده گرفت؛ زیرا این دو محصول از ویژگی‌های متفاوتی برخوردار هستند که به وجه تمایزشان با هم‌دیگر منجر می‌شود.

یکی از این تفاوت‌ها، لعاب به کار رفته در ترکیبات سرامیک اسلب است که به میزان نفوذناپذیری آن در برابر آب و رطوبت کمک می‌کند؛ از طرفی، در ساختار سنگ اسلب از مواد معدنی استفاده کرده‌اند که باعث ضخامت هر چه بیشتر سنگ اسلب نسبت به سرامیک‌های اسلب باشد.

همچنین به علت ضخامت کمتر سرامیک‌های اسلب، حمل و جابه‌جایی آن‌ها راحت‌تر است؛ اما همچنان با وجود قطر کمتر سرامیک‌های سایز بزرگ، میزان مقاومت آن‌ها در برابر برخی از اشعه‌ها، ضربات، رطوبت و غیره کاهش نیافته است. قیمت این دو محصول هم، یکی دیگر از تفاوت‌های سنگ اسلب با سرامیک اسلب به شمار می‌رود؛ به‌گونه‌ای که تهیه سنگ اسلب می‌تواند هزینه‌ای بیشتر از سرامیک را برای شما رد پی داشته باشد.

مزایا و معایب سرامیک اسلب

حالا که تا اینجای مقاله، ما را همراهی کردید، بهتر است در رابطه با مزیت‌ها و معایب سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ هم اطلاعاتی داشته باشید. سرامیک اسلب هم مانند بسیاری از محصولات پرطرفدار موجود در بازار، از مزایا و معایبی برخوردار است که در ادامه این مطلب، به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

برخی از مهم‌ترین مزایای سرامیک اسلب عبارت‌اند از:

 • مناسب و قابل استفاده در قسمت‌های مختلف ساختمان‌ها، سالن‌های بزرگ و غیره
 • تنوع طرح و رنگ بسیار بالا و قابلیت هماهنگی با مکان‌های مختلف
 • مقاومت بسیار بالا و نفوذناپذیری در برابر رطوبت
 • دارای ماندگاری و دوام بسیار بالا
 • مقاوم در مقابل ضربات و انواع فشارها
 • هزینه نگهداری پایین
 • قابلیت چاپ طرح دلخواه روی سرامیک اسلب
 • دوست‌دار محیط زیست

برخی از مهم‌ترین معایب سرامیک اسلب عبارت‌اند از:

 • نصب و چسباندن نسبتا سخت سرامیک اسلب به دلیل ابعاد بسیار بزرگ آن
 • سرد شدن سطح سرامیک اسلب در فصول سرد سال
 • امکان سر خوردن از روی سرامیک‌های سایز بزرگ یا اسلب
 • قیمت نسبتا بالا نسبت به سرامیک‌های عادی به دلیل ساختار و مواد به کار رفته در آن

کاشی اسلب بین کابینتی

کاشی‌های اسلب بین کابینتی به دلیل مقاومت بسیار بالا، رنگ‌بندی‌های مختلف، رطوبت‌ناپذیری و دیگر ویژگی‌های مثبت، مورد استقبال افراد بسیاری قرار گرفته‌اند و به‌عنوان کاشی بین کابینتی از آن استفاده می‌کنند.

همان‌طور که بالاتر هم به این نکته اشاره کردیم، کاشی‌های اسلب در برابر رطوبت، نفوذناپذیر هستند و علاوه بر آن، در مقابل انواع لکه، باکتری و قارچ، مقاومت بسیار خوبی را از خود به نمایش می‌گذارند.

همچنین این کاشی‌های اسلب به دلیل کیفیت و دوام بسیار خوبی که دارند، به شکستگی و ترک‌خوردگی هم دچار نمی‌شوند.

ابعاد استاندارد سرامیک اسلب (slab)

سرامیک‌های اسلب در ابعاد و اندازه‌های استانداردی تولید می‌شوند و در اشکال مختلفی در اختیار شما قرار می‌گیرند.

بهترین یا استانداردترین ابعاد سرامیک اسلب برای مکان‌های دلخواه شما به ترتیب 120*120، 150*150، 150*300 و 120*240 اندازه‌گیری شده است و در حالت‌های متنوعی از جمله مات و براق در بازار موجود است.

سوالات متداول

1) سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ بر اساس چه عواملی قیمت‌گذاری می‌شود؟

عوامل مختلفی در قیمت‌گذاری سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ موثر هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به اندازه یا ابعاد، نوع فناوری به کار رفته در آن، طراحی و رگه‌های موجود در سطح سرامیک، نوع سرامیک اسلب یا سایز بزرگ و مواردی از این دست اشاره کرد.

2) ویژگی سنگ اسلب چیست؟

سنگ‌های اسلب، ویژگی‌های مثبت بسیار زیادی دارند که برخی از این ویژگی‌های جذاب، شامل استحکام بسیار بالا، برش‌های دقیق، کیفیت بسیار بالا، کم بودن ضایعات در هنگام تولید سنگ و خصوصیاتی از این موارد را شامل می‌شود.

جمع‌بندی

ما در مقاله مذکور که در رابطه با سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ نوشته شده، مطالب بسیار مفیدی را در اختیار شما قرار دادیم و همچنین اگر قصد دارید چنین محصولی را برای منزل یا هر مکان دیگری خریداری کنید، می‌توانید بر اساس نوشته‌های بالا، در زمینه تهیه آن، بهترین تصمیم را بگیرید. ناگفته نماند که شما می‌توانید در صورت برطرف کردن هرگونه سوال یا ابهامی که راجع به سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ در ذهن خود دارید، در قسمت کامنت‌ها، برای ما بنویسید تا تیم مربوطه وبسایت، در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ دهند.