منو بستن

سرامیک مناسب برای خانه های کوچک

همواره برای قشر متوسط جامعه انتخاب سرامیک مناسب برای خانه های کوچک یک چالش بزرگ بوده و است؛ چرا که انتخاب سرامیک متناسب با ابعاد محیط مستلزم یک پیش زمینه و آگاهی نسبی در این خصوص است.

همانطور که می دانید از گذشته تا به حال زیبایی و شیک بودن محیط زندگی برای افراد حائز اهمیت فراوانی بوده و است. به طوریکه بخشی از درآمد خود را صرف ساخت، تعمیر، بازسازی، تغییر دکواسیون و غیره می کنند. در این راستا میتوان برای افزایش جذابیت و ایجاد یک تغییر چشم‌گیر در خانه از سرامیک با طرحها و نقش های گوناگون استفاده کرد. پیشرفت تکنولوژی در این زمینه منجر به تولید انواع سرامیک کف پذیرایی مدرن شده است. با استفاده از انواع مختلف آن می توانید جلوه زیبایی به سالن پذیرایی محیط زندگیتان ببخشید.

فرقی ندارد که متراژ خانه شما چقدر است، فقط باید مقداری ذوق و سلیقه به خرج بدهید و سرامیکی متناسب با ابعاد، نوع و رنگ اتاق انتخاب کنید. بهطورکلی سرامیک مناسب کف اتاق خواب باید متناسب با رنگبندی سقف، دیوار و درب باشد. به‌عنوان مثال بهترین سرامیک کف پذیرایی، سرامیک های براق و در رنگ‌بندی های سفید، کرم و قهوه‌ای هستند.

به نظر شما؛

  • سرامیک کف چه رنگی خوبه؟ و چرا؟
  • سرامیک مناسب کف اتاق خواب چه ویژگیهایی دارد؟
  • چه نوع سرامیکی برای خانه و محیطهای کوچک مناسب است؟
  • انتخاب سرامیک مناسب برای خانه های کوچک تا چه حد موجب افزایش زیبایی محیط میشود؟

اهمیت و ضرورت انتخاب سرامیک مناسب

در طول شبانهروز به محیط های مختلفی اعم از اداری، بهداشتی، فروشگاه، خانه اقوام و دوستان مراجعه میکنیم. هر یک از این اماکن دارای کفپوش و دکوراسیون متفاوتی هستند که ممکن است موردپسند شما واقع شود یا نشود!!! بیشترین میزان جذابیت یک محیط مربوط به دیوارها و کف آن میشود. به همین دلیل به محض ورود به محیط، افراد به نحوه طراحی دیوارها و کفپوش آن توجه میکنند. طبیعتاً هرچه رنگبندی، طرح و نقش سرامیک ها تناسب بیشتری با محیط پیرامون داشته باشد، موجب زیباتر شدن و شیک شدن فضا می شود.

از آنجایی که موضوع مورد بحث ما انتخاب سرامیک مناسب برای خانه های کوچک است، باید گفت هر خانه به چند بخش (اتاق) تقسیم میشود. در صورتیکه اندازه، طرح و رنگبندی سرامیک تناسب بیشتری با متراژ و نوع محیط داشته باشد، به نسبت محیط بزرگ‌تر نشان داده شده و سنخیت بیشتری با یکدیگر خواهند داشت. به عنوان مثال در صورتیکه از سرامیک کف پذیرایی مدرن به‌عنوان کفپوش سالن استفاده کردهاید؛ برای انتخاب سرامیک مناسب کف اتاق خواب میتوان از همان طرح و رنگبندی استفاده کرد. در اینصورت یک تناسب رنگ و سازگاری کلی در محیط به وجود میآید.

هرچه رنگ سرامیک روشنتر باشد؛ حیط بزرگ‌تر به نظر میرسد

با توجه به سلیقه و نیاز متفاوت افراد، گزینه های متعددی برای انتخاب و خرید سرامیک وجود دارد. به‌دلیل اینکه رنگبندی محیط، متراژ اتاق‌ها، نوع نورپردازی و غیره در اماکن گوناگون با یکدیگر متفاوت هستند. اما در پاسخ به این سؤال که “سرامیک کف چه رنگی خوبه” باید گفت؛ رنگهای روشن برای استفاده در کف اتاق و سالن ها مناسب هستند. سرامیکهای سفید، کرمی و دیگر رنگبندی های روشن با انعکاس نور در تمامی نقاط به ویژه دیوار و سقف، محیط را بزرگ‌تر نشان می‌دهد و برای ساکنین جذابیت بیشتری خواهد داشت.

برای اطمینان از این موضوع کافیست که به یکی از فروشگاه های کاشی و سرامیک در سطح شهر مراجعه کنید و از فروشنده بخواهید که بهترین سرامیک کف پذیرایی را به شما معرفی کند.  همچنین می توانید خرید سرامیک را با یک سؤال شروع کنید. “کدام سرامیک مناسب برای خانه های کوچک است؟” خواهید دید که در ابتدا سرامیکهای دارای طرح و رنگ روشن را به شما پیشنهاد می کند؛ این امر بیانگر تأثیر و اهمیت رنگبندی سرامیک برای محیط به ویژه خانه های کوچک است. 

استفاده از سرامیک متناسب با ابعاد و اندازه محیط

با مراجعه به محل ساخت ساختمانهای نوساز و در حال تعمیر خواهید دید که تعداد زیادی از تکههای کاشی و سرامیک دور ریخته میشوند؛ ین امر نشان دهنده عدم توجه افراد به اندازه سرامیک و تناسب آن با محیط است. برای رفع این مشکل باید ابتدا طول و عرض اتاق را اندازهگیری کنید؛ در صورتیکه قصد دارید دیوار را سرامیک کاری نمایید، ارتفاع دیوار را هم اندازه گیری کنید. پس از آن با محاسبه اعداد به‌دست آمده، یک مساحت کلی از  میزان کفپوش موردنیاز و  بخشهای مختلف دیوار به‌دست میآورید. هنگام مراجعه به فروشگاه حتماً نوع، مدل و اندازه کاشی را متناسب با اندازههای به‌دست آمده انتخاب کنید.

تنها در صورتی میتوان گفت در انتخاب سرامیک مناسب برای خانه های کوچک و اتاق خواب موفق بودهاید که‌، اولاً کم‌ترین میزان ضایعات (دورریز) سرامیک را داشته باشد، دوماً از لحاظ طرح و رنگ سنخیت زیادی با محیط داشته باشد. به عبارت دیگر معیارهای انتخاب سرامیک کف پذیرایی مدرن با انتخاب سرامیک مناسب کف اتاق خواب کودکان و افراد بزرگسال، با یکدیگر متفاوت هستند. در صورت رعایت این اصول قطعاً به نتیجه مطلوب دست خواهید یافت.

سرامیک سفید یا کرم با رگه های طبیعی از سنگها

اگر به دنبال انتخاب و خرید سرامیک کف پذیرایی مدرن هستید، پیشنهاد میکنیم از سرامیک  های سفید یا کرم با رگه های طبیعی از سنگ‌ها استفاده کنید. این مدل از سرامیک به لحاظ داشتن طرح و نقش طبیعی موجب افزایش جذابیت و زیبایی فضای محیط می شود. به طوریکه در اکثر مراکز فروش، هتل ها، رستوران ها، سالن اجتماعات و غیره از این طرح و رنگبندی استفاده می شود. شاید بتوان گفت یکی از بهترین سرامیک کف پذیرایی موجود در بازار مدلهای دارای رگه های طبیعی سنگ هستند.

جمع‌بندی

اکنون که با سرامیک مناسب برای خانه های کوچک آشنا شدید، باید بدانید که متراژ و اندازه خانه های افراد با توجه به توان مالی و شغلی آن‌ها متفاوت است. بعضی در خانه های لاکچری و بزرگ و عده‌ای دیگر در محیط های آپارتمانی کوچک زندگی میکنند. برای اینکه محیط زندگیتان بزرگ‌تر و زیباتر نشان داده شود، میتوانید از سرامیک مناسب کف اتاق خواب و سالن به صورت جداگانه استفاده کنید. در صورت تمایل به‌صرفه هزینه بیشتر هم میتوان از بهترین سرامیک کف پذیرایی برای تمامی بخش های خانه استفاده کرد.