منو بستن

چسب پرسلانی

همه چیز درباره چسب های پرسلانی، موارد استفاده و مزایا

چسب‌های پرسلانی موارد استفاده گوناگونی دارند؛ این چسب‌ها برای سرامیک‌ها و کاشی‌های پرسلان استفاده می‌شوند و مزایای آنها بسیارند. انواع مختلفی از این چسب‌ها در بازار وجود دارند؛ برای انتخاب بهترین چسب پرسلانی، در اولین مرحله نیاز خود را از چسب و پروسه چسباندن بشناسید. این چسب‌ها از سیمان و برخی مواد معدنی تشکیل شده‌اند. مزایای استفاده از چسب‌های پرسلانی باعث می‌شوند تا شما نسبت به خرید این چسب‌ها اقدام کنید. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا شما را با موارد استفاده چسب‌های پرسلانی و مزایای آنها آشنا کنیم.

چسب پرسلانی چیست؟

کاشیها و سرامیک های پرسلان جذب رطوبت بسیار کمی دارند. این ویژگی باعث می‌شود تا آنها نتوانند با هر نوع چسبی به سطوح مختلف بچسبند. به‌همین منظور، نوعی چسب در صنایع شیمیایی ساخته شده است که با نام چسب پرسلانی شناخته می‌شود. در تعریف این سؤال که چسب پرسلانی چیست باید بگوییم چسب‌های پرسلانی نوعی چسب هستند که در صنایع ساختمانسازی برای چسباندن سرامیک و کاشی پرسلان به سطوح مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرند.

این چسب‌ها می‌توانند با کم‌ترین آب ممکن، کاشی و سرامیک را به سطوح مختلف بچسبانند. این چسباندن به این معنی است که دیگر نمی‌توان سرامیک و کاشی را از سطوح برداشت. چسب پرسلانی نسبت به چسب‌های معمولی، مزایای بسیار زیادی دارد. چسب‌های معمولی نمی‌توانند کاشی و سرامیک پرسلانی را به‌تنهایی به سطوح مختلف بچسبانند و نیاز به مواد دیگر مثل سیمان خواهند داشت. اما چسب پرسلانی بهراحتی از پس انجام این کار بر میآید.

موارد استفاده از چسب های پرسلانی

موارد استفاده از چسب های پرسلانی بسیار زیاد هستند؛ شما می‌توانید این چسب ها را در موارد زیر استفاده کنید:

 • چسباندن کاشی روی انواع سطح‌های صیقلی
 • چسباندن کاشی روی کاشی
 • قراردادن کاشی روی سطوح پوشیده شده با سنگ طبیعی و سرامیک
 • چسباندن سرامیک روی سطوح رنگ شده
 • قراردادن سرامیک یا کاشی روی آسفالت
 • چسباندن سرامیک روی سطوح دارای سولفات کلسیم انیدرید
 • قراردادن کاشی و سرامیک روی سطوح عایق صوتی کف منزل
 • چسباندن کاشی پرسلان روی انواع تخته و کف‌پوش‌های چوبی
 • قراردادن سرامیک پرسلان روی سطوح ضدآب
 • چسباندن کاشی روی سطوح گچ‌کاری شده

تمام این موارد استفاده، باعث می‌شوند چسب‌های پرسلانی کاربردها و محبوبیت بسیار زیادی پیدا کنند. شاید شما هم در یکی از این موارد، نیاز به استفاده از چسب پرسلانی داشته باشید. در ادامه، می‌خواهیم مزایای استفاده از این چسب‌ها را هم بگوییم تا علت خرید چسب پرسلانی برای شما کاملاً روشن شود.

مزایای استفاده از انواع چسب پرسلان

چسب پرسلان انواع مختلفی دارد و استفاده از هر یک از آنها، مزایای مختلفی برای شما به همراه خواهد داشت. این چسب‌ها می‌توانند ویژگی‌های زیر را برای شما ارائه دهند:

 • زمان کارپذیری مناسب و بالا برای استفاده‌های طولانی‌مدت
 • مقاومت در برابر رطوبت و نشتی
 • مقاومت در برابر آتش‌سوزی
 • سهولت در استفاده برای مصارف مختلف

علاوه بر این، مزایای استفاده از این چسبها در صنعت ساختمانسازی شامل موارد زیر است:

 1. چسب‌‌های پرسلانی در برابر افزایش حرارت محیط، تغییرات دمای هوا مقاوم‌ هستند؛ پس می‌توانید در شهرهای مختلف با آب‌وهوای متغیر، از این چسب‌ها استفاده کنید.
 2. این چسب‌ها می‌توانند شکل‌پذیری خوبی به سرامیک و کاشی در سطوح مختلف ارائه دهند؛ یعنی می‌توان با استفاده از این چسب‌ها، بهترین نتیجه را از چسباندن کاشی و سرامیک پرسلان به سطوح مختلف دریافت کرد.
 3. این چسب‌ها ایمن و غیرسمی هستند؛ یعنی می‌توانید بدون نگرانی از آسیب رسیدن به سلامتی خودتان و محیط‌زیست، از این چسب‌ها استفاده کنید.
 4. قیمت چسب‌‌های پرسلانی اقتصادی بوده و خرید آن‌ها مقرون‌به‌صرفه است؛ یعنی می‌توانید بودجه خود را برای خرید چسب پرسلانی اختصاص دهید.
 5. این چسب‌ها برای نصب کاشی و سرامیک روی کف و دیوار مناسب‌اند؛ بنابراین قدرت چسبانندگی این چسب‌ها واقعاً زیاد است.
 6. چسب‌ های پرسلانی مقاومت بالایی دارند؛ این چسب‌ها طول عمر زیادی دارند و استفاده از آن‌ها بسیار راحت است.

بررسی هر یک از این مزایا باعث میشوند تا شما بتوانید بهترین چسب برای سرامیک پرسلان را انتخاب کنید. البته باید دقت کنید که چه نیازی از خرید چسب و استفاده از آن دارید. اگر نیاز به مشاوره دارید، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

سؤالات متداول

بهترین چسب برای سرامیک پرسلان چیست؟

بهترین چسب سرامیک و کاشی پرسلان، چسبی است که بتواند زمان کار بالایی به شما ارائه داده و مقاومت و چسبندگی مناسبی داشته باشد.

چرا برای چسباندن سرامیک و کاشی به سطوح، چسب های پرسلانی بخریم؟

خرید چسب های پرسلانی می‌تواند باعث افزایش کیفیت چسبندگی سرامیک پرسلان به سطوح مختلف شود. با این کار شما در هزینه‌های خود هم صرفه‌جویی می‌کنید.

ویژگیهای جالب چسب پرسلانی چیست؟

این چسب‌ها مقاومت بالایی دارند، کار با آنها ساده است، قدرت چسبندگی آنها بالا است و موارد استفاده از آنها بسیار متنوع است.

جمع‌بندی

در این مقاله چسب‌های پرسلانی و انواع استفاده از آنها را دیدیم. گفتیم که برای انتخاب بهترین چسب برای سرامیک پرسلان، بهتر است ابتدا نیاز خود را شناخته و سپس چسب‌های برندهای مختلف را با توجه‌ به ویژگی‌های آنها بررسی کنید. مزایای خرید این چسب‌ها را هم برای شما گفتیم و دانستید که استفاده از این چسب‌ها بهترین گزینه برای چسباندن سرامیک و کاشی پرسلان است. نظر شما درباره این چسبها چیست؟