منو بستن

کاشی بین کابینت

کاشی بین کابینت

بهترین انتخاب برای کاشی بین کابینت چیست؟

کاشی بین کابینت (کاشی بک اسپلش) بخش مهمی است که در طراحی آشپزخانه برای پوشاندن فضای خالی بین کابینت ها به کار میرود. اما اهمیت این نوع کاشی به‌راحتی نادیده گرفته میشود و عموماً مردم بهترین نوع کاشی را برای بک اسپلش آشپزخانه نمیدانند.

 کاشی هایی که برای فضای بین کابینت ها به کار میروند، باید از نظر رنگ با کف ها و کابینت ها هماهنگ باشند و از نظر زیبایی ظاهری نقطه کانونی آشپزخانه باشند. در این مقاله به برخی از کاشی هایی که به این منظور به صورت رایج استفاده میشوند، خواهیم پرداخت تا برخی از سوالاتی که ممکن است قبل از خرید کاشی برای این قسمت از آشپزخانه وجود داشته باشد، برطرف شود. اگر میخواهید بهترین گزینه کاشی موجود را برای این قسمت بدانید با ما همراه شوید.

از چه نوع کاشی بین کابینت استفاده کنم؟

هنگام انتخاب مواد برای کاشی بین کابینتی، اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید سبک دکوراسیون محیط شما است. این مورد میتواند به تنهایی مناسبترین متریال را برای بک اسپلش شما تعیین کند. سپس با توجه به آن، می‌توانید آنچه را که دوست دارید پیدا کنید.

در انتخاب کاشی برای فضای بین کابینت باید از مواد خاصی مانند سنگ طبیعی که در طول سال ها به تعمیر و نگهداری بیشتری نیاز دارند، دوری کنید. بیایید به مزایا و معایب مواد اصلی مورد استفاده برای بک اسپلش نگاه کنیم.

انواع کاشی بین کابینتی متداول

برخی از انواع کاشی بین کابینتی که به طور رایج استفاده میشوند عبارت‌اند از:

 • کاشی پرسلان/سرامیک
 • کاشی شیشه ای
 • کاشی سفید براق
 • سنگ طبیعی (مرمر، تراورتن و …)

کاشی بین کابینتی پرسلان/ سرامیک

کاشی‌های سرامیکی (پرسلان) محبوب‌ترین و پرکاربردترین گزینه برای کاشی بین کابینتی هستند، عمدتاً به این دلیل که بسیار مقرون به صرفه‌تر از سایر گزینه‌ها هستند. آنها اغلب در اندازه‌های بزرگتر به عنوان کاشی کف هم عرضه میشوند. کاشی بین کابینتی گلدار یکی از انواع این کاشی هاست که میتواند انتخاب مناسبی باشد.

کاشی بین کابینتی شیشه ای

کاشی‌های شیشه‌ای برای بک اسپلش آشپزخانه به سرعت تبدیل به انتخابی محبوب شده‌اند که دلیل خوبی هم دارد؛ آن‌ها در اندازه‌های مختلف، رنگ‌ها و موزاییک‌های مشبک تولید میشوند، تمیزکاری فوق‌العاده آسانی دارند و می‌توانند ظاهر بسیار زیبایی خلق کنند.

افرادی که از کاشی های شیشه ای استفاده میکنند معمولا چیزی متفاوت از آنچه که کاشی های پرسلان یا سرامیک ارائه میدهند، میخواهند. کاشی شیشه‌ای دارای روکش‌های بسیار متفاوتی مانند ساده و براق، طرح معرق و طرح مات هستند.

از آن‌جایی که کاشی های شیشهای معمولاً دارای براقیت بالاتری نسبت به سایر گزینه های کاشی های بین کابینت هستند، اگر می‌خواهید تأثیر واقعی در دکوراسیون داشته باشید و توجه را به ناحیه بین کابینت ها جلب کنید، از این گزینه استفاده کنید.

کاشی بین کابینتی سفید براق

برای انتخاب کاشی بین کابینتی برای کابینت سفید، کاشی بین کابینتی سفید براق یک انتخاب مناسب است. کاشی بین کابینتی براق با توجه به اینکه باعث بازتاب نور می شود، فضای آشپزخانه را روشنتر میکند. چنانچه نمی خواهید بازتاب زیاد نور باعث اذیت شدن چشمانتان شود، می توانید از نمونه سفید و مات این نوع کاشی به عنوان کاشی بین کابینتی ساده هم استفاده کنید.

کاشی بین کابینتی سنگ طبیعی

هیچ چیز زیباتر از سنگ طبیعی در فضای بین کابینت‌ها وجود ندارد، اما باید بدانید که از کاشی بین کابینتی کلاسیک چه انتظاری میتوان داشت. سختی این نوع کاشی‌ها بسیار کمتر از کاشی‌های پرسلان یا سرامیکی است و همچنین این نوع کاشیها متخلخل هستند؛ بنابراین به راحتی لکه‌دار می‌شوند. به همین دلیل است که کاشی سنگ طبیعی باید قبل از استفاده به خوبی بندکشی شود.

قیمت کاشی بین کابینتی

امروزه کاشی بین کابینتی با قیمتهای مختلف در بازار موجود است که برخی از عوامل تاثیرگذار بر این قیمت عبارت‌‌اند از:

 • کیفیت کاشی
 • جنس کاشی
 • ابعاد کاشی
 • ضخامت کاشی

سوالات متداول

 • محبوبترین کاشی بین کابینت چیست؟

سرامیک محبوبترین گزینه برای بکاسپلش آشپزخانه است. کاشی‌های سرامیکی در اشکال، اندازه‌ها و رنگ‌های مختلفی وجود دارند و می‌توانند در الگوهای متعددی نصب شوند.

 • از چه مواد دیگری به عنوان جایگزین کاشی های بین کابینت میتوان استفاده کرد؟

فلزات ضدزنگ و یا استفاده ترکیبی از هر یک از مواد ذکر شده را میتوان به این منظور به کار برد.

 • بهترین انتخاب برای کاشی بین کابینتی ممبران چیست؟

کاشی صدفی یکی از گزینه های محبوب برای کابینت های ممبران امروزی است که ظاهری لوکس و بینظیر خلق میکند.

سخن پایانی

در این مقاله انواع کاشی های مصرفی برای فضای بین کابینت ها بررسی شد و برخی از مزایای هر کدام بیان شد. با توجه به مدل های بسیار متنوعی که در بازار موجود است، این نکته را هم باید ذکر کرد که انتخاب نهایی از بین کاشی های بین کابینت امری سلیق های است. اما علاوه بر سلیقه های فردی، برخی موارد از جمله دوام، هماهنگی با محیط، کیفیت محصول هم دخیل هستند. اگر شما هم به دنبال انتخاب و خرید کاشی بین کابینت هستید محصولات ما را از دست ندهید.

برای دیدن کاشی های استخری کلیک کنید