کاشی های طرح Terrazzo

کاشی های طرح Terrazzo

کاشی‌های طرح موزاییک یا Terrazzo

کاشی های طرح ترازو که از کفپوشی به این نام برگرفته شده است به واسطه شباهت به موزاییک به کاشی طرح موزاییک نیز شناخته می‌شود. Terrazzo پوششی است که با جاسازی و طراحی تراشه‌های مرمر، شیشه، کوارتز یا گرانیت در یک باند و پوشش سیمانی ساخته می شوند. کاشی های طرح Terrazzo با الهام از این نوع متریال طراحی و تولید می‌شوند.

این کاشی به دلیل طراحی خاص و نقش‌های زیبای خرده‌سنگ‌ها، به کاشی پرطرفداری در میان معماران و طراحان داخلی مبدل شده و در طرح‌های متنوعی توسط تولید کنندگان کاشی و سرامیک تولید می‌شود.

از ویژگی‌های بارز کاشی‌ پرسلان طرح موزاییک یا Terrazzo می توان به پوشش فوق العاده سخت و محکم، کیفیت بی نظیر، تطابق با شرایط آب و هوایی، ضد آب بودن، مقاومت در برابر لکه و خش و… یاد کرد. در ادامه با ویژگی‌های این نوع کاشی بیشتر آشنا می‌شوید.

 

کاشی پرسلان طرح سلتیک

محصولی جدید و متفاوت برای فضای داخلی و خارجی. برای اطلاعات بیشتر در مورد این محصول اینجا کلیک کنید.

 

ویژگی‌های ترازو

از ویژگی‌های بارز و چشمگیر کاشی Terrazzo که آن را از هر نوع و جنس کاشی دیگری متمایز می‌سازد، می توان موارد زیر را نام برد:

  • دوام

این کفپوش با مقاومتی که دارد، جزو کاشی‌های نشکن و مقاوم است که بیشتر در مکان‌های پر رفت و آمد از آنها استفاده می‌شود.

  • مقاوم در برابر آب و هوا

کاشی‌های طرح موزاییک مثل سایر کاشی‌های تولیدی شرکت گلدیس کاشی از بدنه‌ی پرسلان ساخته شده‌اند که روی آن لعابی با کیفیت قرار میگیرد و به آن ساختاری مقاوم در برابر ورود مایعات از جمله آب می‌دهد. بنابراین کاشی در شرایط مختلف آب و هوایی مثل خوردگی ناشی از باران، برف و یخبندان، تابش آفتاب سوزان و سایش ناشی از رفت و آمد کاملا مقاوم است.

از کاشی‌های Terrazzo می توان برای سرویس‌های بهداشتی که زیاد در معرض آب هستند، بدون هیچ نگرانی‌ای استفاده کرد.

مواردی که باید پیش از خرید و نصب کاشی به آنها توجه کنید

قبل از خرید و نصب کاشی به موارد زیر توجه کنید:

  1. اندازه گیری

قبل از خرید کاشی از ابعاد دقیق مصرفی خود آگاه باشید. برای این کار ابتدا مساحت فضای خود را به دست آورید. سپس ده درصد به مقدار مساحت به دست آمده، اضافه کنید. با این کار مقدار دقیق کاشی خود را که باید خریداری کنید، متوجه می شوید.

  1. مقدمات

قبل از نصب کاشی Terrazzo باید تمهیداتی بیاندیشید. برای این کار در ابتدا کف خود را با لایه‌ای از بتون بپوشانید. اگر کف شما پوشیده شده از کفپوش های چوبی یا … است، قبل از کاشی کاری باید یک تخته بتونی نصب کنید. برای اینکه تخته بتونی را به بهترین نحو ممکن نصب کنید لازم است که از پیچ یا میخ را برای نصب بکار گیرید تا مستحکم ترین حالت ممکن را پیدا کند.

لازم به ذکر است قبل از نصب کاشی‌، از هم سطح بودن کف خود اطمینان حاصل کنید.

  1. از کجا شروع کنیم

برای چینش کاشی‌های طرح Terrazzo لازم است با مقداری پودر گچ، از مرکز هر دیوار در سراسر اتاق علامت گذاری کنید. از محل تقاطع این خط ها، به سمت بیرون شروع به چینش کاشی‌ها کنید.

4. چیدمان کاشی های طرح موزاییک

برای نصب کاشی ها در کف محیط خود، مساحتی در حدود سه یا چهار متر مربع از فضای خود را ماله کشی کنید. دقت کنید که مواد به طور یکسان و هم سطح در کف پخش شود. سپس بقیه کاشی ها را به همین صورت در کنار یکدیگر بچینید.

5. برش کاشی

ممکن است پس از چینش کاشی ها، در قسمت دیواره محیط خود نیاز داشته باشید که قسمتی از کاشی را برش دهید. برای این کار می توانید از اره مرطوب که مختص این کار است، استفاده کنید و فضایی زیباتر را برای خود به ارمغان بیاورید.

  1. تزریق ماده بندکشی

از مزایای کاشی های پرسلان رکتیفای شده، می توان به امکان کمتر شدن فاصله بند کاشی اشاره کرد. برای جلوه هرچه بیشتر این کاشی می بایستی شکاف نازکی که بوجود می آید را با مواد مخصوص بند‌کشی به خوبی بپوشانید، سپس مواد اضافی را با اسفنج مرطوب از سطوح پاک کنید.

کدام رنگ را برای کاشی Terrazzo انتخاب کنیم؟

کاشی های طرح موزاییک که بیشتر در رنگ های تیره موجود هستند، ترکیب بسیار مناسبی با رنگ ها و تراش های مختلف دارند که زیبایی چشمگیری به فضا می بخشند. در بعضی از کاشی ها ، کنتراست بسیار برجسته بوده، در حالی که برخی دیگر یکدست و بی صدا هستند.

کاشی های Terrazzo این امکان را به شما می دهد تا رنگ این کاشی ها را متناسب با رنگ دکوراسیون فضایی که می خواهید در آن استفاده کنید، انتخاب نمایید.

 

 

 

 

2020-07-25T10:03:38+00:00