منو بستن

کاشی پرسلان چیست؟

کاشی پرسلان چیست؟

در این مقاله قصد داریم کاشی پرسلان را مورد بررسی قرار می دهیم، کاشی پرسلان یک محصولی یکنواخت که بعد از پخت کاملا سفید است که از موادی که در طبیعت وجود دارد که تحت شرایطی بسیار خاص، تحت فشار تشکیل می شود، و همچنین در درجه دمای بالا نیز تولید می شود.

پرسلان یک جایگزینی بسیار چشم نواز و زیبا و با بهترین خصوصیات یک پوشش برای کف و نمای ساختمان ها می باشد. و همچنین در حال حاضر این محصول جدید ترین تکنولوژی در صنعت کاشی و سرامیک می باشد.

نصب کاشی پرسلانی چگونه است؟

یکی از موارد مهمی که نصاب های کاشی با آن مواجه می شوند، بافت متراکم و بسیار سفت پرسلان، باعث می شود تا نصب آن کمی دشوار تر از کاشی معمولی باشد، بنابرین به همین علت پیشنهاد می شود که کاشی پرسلانی را برای نصب به شخص خبره بسپارید.

در غیر صورت ممکن است کاشی های شما به صورت تراز نسبت به زمین و دیوار نباشد. همچنین کاشی پرسلان برای برش خوردن نیاز به تیغه الماس دارد در نتیجه کوچکترین اشتباه و فشار اضافی باعث ترک خوردن و یا شکستن کاشی می شود. همچنین بخاطر وزن بالای این نوع کاشی نسبت به کاشی معمولی حمل و نقل این نوع محصول از حساسیت بالاتری برخوردار است، با توجه به حساسیت های موجود که ذکر شد در نتیجه باید در نصب این کاشی هم توجه بیشتری نسبت به کاشی های معمولی داشت.

مزایا کاشی پرسلان چیست؟

استحکام بسیار بالا در خمشی بودن، دو تا سه برابر سنگ های گرانیتی.
جذب آب بسیار پایینی دارد که زیر 0/1 درصد می باشد.


مقاومت بالا در برابر یخ زدگی و یخبندان و همچنین غیر قابل نفوذ به نسبت سنگ.


مقاومت شیمیایی بالا، مقاوم در برابر شوینده های اسیدی و همچنین بازی.


مقاومت بسیار بالا در برابر لک پذیری.


مقاومت بسیار بالا در برابر سایش و همچنین خراش سطحی و حفظ زیبایی بسیار بالا.


داشتن ثبات بسیار بالای رنگ در مقابل نور خورشید و اشعه ماورابنفش که این امر در سنگ های طبغی دیده نمی شود.


داشتن قابلیت تولید در اندازه و سایز های مختلف ، و داشتن امکان تولید در رنگ ها و طرح های بی نهایت.


ضد آتش و حریق بودن و مقاوم در برابر آتش که در دمای بالا تغییر شکل نمی دهد.


داشتن قابلیت به وسیله نصب خشک و نما و ابنیه بلند مرتبه.


مانند یک ابزار مهندسی قابلیت ابزار خوری و نصب شدن قطعه روی خود را دارد.

 

معایت کاشی پرسلان چیست؟

این محصول هم دارای معایبی می باشد ، یکی از معایب آن در واقع نصب سخت این کاشی است که حتما باید توسط یک شخص با تجربه صورت گیرد، و به این دلیل که این نوع کاشی تراکم بالایی دارد برش و نصب کردن آن را نسبت به نوع های دیگر دشوار کرده است.


و همچنین سنگین بودن به واسطه تراکم بالای بافت این نوع کاشی، نیز باعث شده است تا حمل و نقل حساس تری نسبت به انواع دیگر داشته باشد.

 
داشتن قیمت گران تر نسبت به کاشی های معمولی و همچنین هزینه های نصب آن توسط کارشناسان به این هزینه اضافه میگردد اما با توجه به دوام بالای این محصول گران بودن آن کاملا توجیه پذیر است.


یکی دیگر از معایب این محصول سخت تر بودن تعمیرات آن نسبت به کاشی های معمولی می باشد و همچنین هزینه تعمیر آن بیشتر است، اما بنا به دلایلی که ذکر کردیم بخاطر مقاومت و دوام بسیار بالای این محصول احتمال نیاز به تعمیرات آن بسیار کم است.

 

فرآیند تشکیل کاشی پرسلانی چیست؟

در فرآیند تشکیل کاشی های پرسلانی به دلیل وجود پیشرفته آماده سازی مواد اولیه و مخلوط کردن مواد اولیه متناسب با همدیگر برای ایجاد پرسلانی عالی تر و ارتقا ویژگی های آن، و تولید یک ترکیب کاملا مخلوط شده در آسیاب هاب بالمیل که در نهایت باعث یکنواختی کلی خواهد شد.

تولید شدن گرانول (دانه هایی شبیه به سیب) به عنوان ذرات اولیه تولید پرسلان که شکل گرانول ها و درصد رطوبتی که در آنها وجود دارد باعث می شود، در هنگام پرس کامل در همدیگر قفل شوند و همین عامل باعث بالا رفتن دانسیته می باشد. در نهایت پرس گرانول های تولیدی با درصد رطوبت های خاص از مهمترین دلایل بالا رفتن استحکام و دیگر ویژگی های پرسلان می باشد.

در نهایت پخت کردن محصول پرسلانی است که تحت یک سیکل پخت می شود، و در نتیجه این سیکل باعث بوجود آمدن فازهای نهایی در پرسلان می گردد. در این سیکل دما در حدود 1200 درجه سانتی گراد است که این امر به مقاوم شدن و پایدار بودن در برابر عوامل واکنش پذیر بسیار کمک می کند، ودر نهایت براق شدن محصول و بالا رفتن کیفیت ظاهری محصول هم در مرحله پولیش اتفاق می افتد.

کاربرد کاشی پرسلانی چیست؟

مجتمع های مسکونی مانند ویلا ها و آپارتمان ها


سرویس های بهداشتی و حمام ها


پله ها و پیشخوان ها


و برای نما های داخلی و بیرونی


پیاده رو ها و همچنین محوطه ها


شرکت ها و سازمان ها و همچنین اداره ها


کارخانه جات و همچنین تولیدی ها و انبار ها


و تقریبا تمام مکان های عمومی مانند مدرسه ها ، آموزشگاه ها، پاساژ ها و مراکز خرید ، فرودگاه ها و ….

جمع بندی

در نهایت در مقاله بالا دانستیم که کاشی پرسلان چیست و چه کاربرد هایی دارد و چه تفاوت هایی با کاشی های معمولی دارد ، و با مزایا و معایب آن آشنا شدیم ، ما در گلدیس کاشی تمام تلاش خودمان را خواهیم کرد تا بتوانیم بهترین کیفیت محصول را به شما عزیزان عرضه کنیم. شما می توانید برای ارتباط با ما با شماره تماس 0218740 با ما در ارتباط باشید.

کاشی پرسلان چیست