منو بستن

کف کاذب پلیمری کابلور

کف کاذب پلیمری کابلور

کف کاذب سطحی بالاتر از سطح واقعی کف ساختمان است که با ایجاد فضای خالی، امکان مدیریت ساده تر کابل های برق و سیستم های تاسیسات ساختمان را ایجاد می کند. با استفاده از کف کاذب می توان سیم و کابل را در اتاق های شلوغ مثل اتاق کنترل و مانیتورینگ و یا حتی دفتر کاری که پر از سیستم های کامپیوتر، شبکه، دوربین مدار بسته، سوئیچ، پرینتر و غیره است، به سادگی و با حفظ نظم و زیبایی محیط مدیریت کرد. همچنین استفاده از این سازه می تواند باعث کاهش وزن تمام شده ساختمان شود. علاوه بر این کف کاذب کاربری محیط را افزایش می دهد و در صورت نیاز به تغییر ساختار و سطح، این کار به سهولت امکان پذیر خواهد بود.

کفپوش کاذب انواع، کاربردها، کیفیتها، ویژگیها و قیمتهای متفاوتی دارند که هر یک از این عومل می توانند روی انتخاب شما تاثیرگذار باشند. از مهمترین انواع کف کاذب می توان به کف کاذب پلیمری، فولادی و آلومینیومی اشاره کرد. ما در این مقاله به بررسی کفهای کاذب پلیمری که نسل جدید این سازه های مدرن هستند می پردازیم.

کف کاذب کابلور

اما پیش از آن باید بدانیم استفاده از کفپوش کاذب در چه مکانهایی بیشتر رایج است.

کاربردهای کف کاذب

تنهای مزیتی که کف کاذب برای ما به وجود می آورد، ایجاد فضای خالی برای عبور و مدیریت کابل ها نیست. بلکه با استفاده از این سازه شما می توانید هر زمان که نیاز باشد تغییرات لازم را در دکوراسیون داخلی محیط پیرامون خود ایجاد کنید و نگران تغییر مسیر کابلها نباشید. چرا که با استفاده از کف کاذب این کار به سادگی میسر می شود.

در ادامه لیستی از مکانهایی که استفاده از کف کاذب در آنها می تواند بسیار مفید باشد ارائه می کنیم:

 • اتاق سرور
 • اتاق کامپیوتر
 • اتاق سرور
 • اتاق برق
 • سالن های کنفرانس
 • دکوراسیون اداری و تجاری
 • دیتاسنتر
 • استودیو ضبط صدا
 • مرکز پزشکی MRI
 • انبار های کالا

کف کاذب پلیمری کابلور

قدمت استفاده از کف های کاذب مدرن به شکل امروزی در ایران به حدود 20 سال می رسد. این فرایند با کف های کاذب ساده تری مثل کفپوش کاذب فولادی و آلومینیومی شروع و ادامه پیدا کرد. به مرور زمان نقاط ضعف این نوع کف های کاذب نظیر وزن زیاد، لق شدن، نیزا به ریگلاژ دوره ای ، خط و خش روی سطح و غیر مشخص شدند.

برای رفع این مشکلات مدل جدیدی با جنس متفاوت پلیمر توسط شرکت کابلور در ایران ارائه شد که مشکلات ذکر شده در مورد کفپوش کاذب فولادی و آلومینیومی را بر طرف نموده، بهترین کاربری را ارائه می کند. با استفاده از کف کاذب کابلور می توانید در مدت زمان کوتاهی فضای پنهانی برای انتقال کابل های برق، شبکه، تلفن و هر گونه تاسیسات برقی و مکانیکی دیگری ایجاد کنید.

نصب کف کاذب کابلور

مقاومت کف کاذب پلیمری در برابر فشار

کف پوش پلیمری کابلور با استفاده از مواد پلی پروپیلن با تزریق پلاستیک فشرده شده، تولید می شوند. این موضوع لاوه بر بهینه سازی وزن سازه، مقاومت بسیار بالایی هم برای تایل های آن ایجاد می کند. به علاوه هر یونی پنل کابلور دارای 64 عدد  پایه است که وزن را به طور کامل به زمین منتقل می کند. به این ترتیب میزان مقاومت آن در برابر فشار افزایش پیدا می کند، لقی ایجاد نمی شود و نیاز به تعمیر و ریگلاژ ندارند.

این کفپوش کاذب به استناد شرکت تولید کننده و طی آزمایش های استاندارد،  قابلیت تحمل وزن ۳۰۰۰ کیلوگرم در هر متر مربع را دارد که برای مکان هایی با تجهیزات و سرور های سنگین بسیار مناسب است.

مزایای کفپوش کاذب پلیمری کابلور

علاوه بر مزایایی که برای کف کاذب و به خصوص جنس پلیمری آن بر شمردیم، استفاده از این محصولات می تواند فواید دیگری هم برای افزایش کاربری محیط پیرامون داشته باشد  که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

 • نظم و سادگی، دو عنصر اصلی در طراحی کابلور، آن را از سایر محصولات مشابه متمایز کرده است. طراحی منحصر به فرد، خلاقیت و هوشمندی در طراحی قطعات این محصول، موجب نصب آسان و استفاده راحت از آن می شود.
 • همانطور که در بند قبل ذکر شد کف کاذب پلیمری به راحتی، به سرعت و بدون بوجود آوردن خرابی در کف سازه ها نصب می شود. این موضوع موجب کاهش هزینه ها و نیاز به نیروی کار و زمان برای نصب کف کاذب کابلور می شود. میتوان با اطمینان گفت، زمان راه اندازی کفپوش کابلور نصف زمان نصب نمونه های آلومینیومی موجود در بازار است. روزانه نصب 70 تا 90 متر مربع به ازای هر نصاب حرفه ای امکان پذیر است.
 • کف کاذب کابلور قابلیت پوشش با موکت را دارد که روی ایجاد دکوراسیون داخلی مدرن و زیبا تاثیر به سزایی می گذارد.
 • قابليت استفاده مجدد: در صورت جابجایی، کلیه اجزای اصلی قابل استفاده مجدد هستند و حمل آن نیز هنگام جابجایی آسان است. این نکته باعث می شود کابلور امتیاز ویژه ای نسبت به نمونه های مشابه کسب کند.
 • وزن کف کاذب پلیمری حدود 11.5 کیلوگرم بر متر مربع است که این مقدار بسیار کمتر از نمونه های مشابه است.
 • ایجاد تغییرات و دسترسی آسان: کافیست برای نصب، تعمیر و حتی تغییر مسیر کابلها پس از راه اندازی، فقط درپوش خروجی کابلها را برداشته و مسیر کابلها را تغییر دهید. سپس درپوشها را در جای خود بگذارید.
 • مقاومت کف کاذب پلیمری به دلیل استفاده از پلی پروپیلن و پلاستیک فشرده سازی شده در برابر بارهای استاتیک سنگین و نیروهای دینامیکی بسیار بالاست
 • بین اجزا تشکیل دهنده کف کاذب پلیمری، لایه عایق صدا هم در نظر گرفته شده است.
 • عدم خرابی کف ساختمان (سرامیک و …) به دلیل عدم نیاز به استفاده از پیچ و مهره جهت نصب

کلام آخر

 با همه این اوصاف هنگام خرید کف کاذب حتما با مشاوران متخصص مشورت کنید و موارد مهم در انتخاب نظیر کاربری، مساحت مرود نیاز، شرایط آب و هوایی و… در در نظر بگیرید.

لازم به ذکر است که برای فضاهای مسکونی و اداری غیر شلوغ و اتاقهای معمولی و آشپزخانه، کاشی و سرامیک بهترین گزینه شما می توانند باشند و شما میتوانید از تنوع و کیفیت محصولات گلدیس کاشی بهره مند شوید. در این زمینه مطالب زیر می توانند برای شما مفید باشند:

 1. راهنمای خرید کاشی و سرامیک برا اساس رنگ محیط
 2. گروه بندی محصولات سرامیکی
 3. سرامیک مناسب برای خانه های کوچک